No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Njihuni me mbrojtësin e ri të Dardanëve

Njihuni me mbrojtësin e ri të Dardanëve

Para pak minutash, FFK bëri zyrtare listën e futbollistëve të grumbulluar tek Kosova.

Ndër futbollistët e grumbulluar pati shumë emra të cilët i njohim dhe kanë luajtur më parë, por nuk munguan edhe befasitë.

Njëra nga befasitë më të këndshme është mbrojtësi i St.Gallen, Betim Fazliji.

Fazliji është 21 vjeçar dhe ndonëse në moshë të re është ndër futbollistët kryesor të skuadrës zviceriane.

Ai ka luajtur nga 90 minuta të plota në të gjitha takimet e këtij sezoni në Superligën e Zvicrës.

750 mijë euro është vlera e tij në treg sipas Transfermarkt.

Fazliji në gjashtë takimet e këtij sezoni ka arritur të realizoj një gol teksa një herë është ndëshkuar me karton të verdhë.

Mbrojtësi i ri po lë mbresa të shumta në Zvicër dhe është njëri nga shtyllat kryesore në suksesin e St.Gallen.

St.Gallen deri më tani ka 10 pikë në 6 takime, dhe renditet e dyta në tabelë.

Nota mesatare për paraqitjet e tij në këtë sezon është 7.38.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments