No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Frika nga Covid-19 përpara ndeshjeve zyrare, kombëtarja italiane U-21 gjen zgjidhjen e...

Frika nga Covid-19 përpara ndeshjeve zyrare, kombëtarja italiane U-21 gjen zgjidhjen e veçantë!

Kombëtarja Under 21 e Italisë bëhet “dyshe” dhe sjell dy ekipe në ndeshjet e radhës të kualifikimeve evropiane.

Pas tetorit të kaluar, kur skuadra Under 20 mori vendin e U-21 për shkak se këta të fundit patën disa të infektuar me Covid-19, Club Italia ka vendosur të krijojë dy grupe – Skuadra A dhe Ekipi B – të cilat do të punojnë në një mënyrë funksionale dhe sinergjike, nën koordinimin e Maurizio Viscidi.

Kjo u komunikua nga vetë federata përmes një njoftimi për shtyp të botuar në faqen e saj të internetit: “Në funksion të ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Evropian nën 21 vjeç të planifikuar për javën e ardhshme, përkatësisht në Islandë (12 nëntor), Luksemburg (15 nëntor) dhe me Suedinë në Piza (18 nëntor), FIGC ka vendosur të krijojë, përveç Kombëtares U-21, një U-21 B:

të dy ekipet, përkatësisht të drejtuara nga trajnerët Paolo Nicolato dhe Alberto Bollini, do të punojnë në të njëjtën periudhë në një mënyrë funksionale dhe sinergjike , nën mbikëqyrjen e Maurizio Viscidi, koordinator i ekipeve Kombëtare të të Rinjve të Klubit Italia, në mënyrë që të mund të përgjigjemi menjëherë për çdo nevojë që mund të paraqitet”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments