No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Challandes publikon listën, ka disa risi te Dardanët

Challandes publikon listën, ka disa risi te Dardanët

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes e ka publikuar listën e futbollistëve për tri ndeshjet e këtij muaji; miqësoren kundër Shqipërisë dhe dy ndeshjet e fundit në kuadër të Grupit 3 të Ligës C në Ligën e Kombeve kundër Sllovenisë dhe Moldavisë. Këtë herë Challandes ka ftuar 27 futbollistë, derisa në listën rezervë ka lënë edhe dy lojtarë. Për herë të parë në Kombëtaren janë ftuar Betim Fazliji i skuadrës zvicerane, St.Gallen dhe sulmuesi i Ballkanit, Mirlind Daku, i cili po kalon në formë të shkëlqyeshme në elitën e futbollit kosovar. Ndërkohë, bie në sy edhe rikthimi i Bernard Berishës, i cili në ndeshjet e muajit të kaluar nuk ishte pjesë e Kombëtares pas gjestit që bëri në ndeshjen  me Greqinë, derisa në listë janë edhe Vedat Muriqi, Milot Rashica e Hekuran Kryeziu që po ashtu munguan në tetor, teksa për shkak të lëndimit do të mungojë Arbër Zeneli. Kombëtarja e Kosovës do të grumbullohet më 9 nëntor në Durrës, ku do t’i zhvillojë përgatitjet për miqësoren me Shqipërinë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments