No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Calderon zgjedh dy italianë për Real-in: Janë të dy të mëdhenj

Calderon zgjedh dy italianë për Real-in: Janë të dy të mëdhenj

Ramon Calderon, ish-presidenti i Real Madrid, ka folur për Calciomercato.it në prag të ndeshjes së Champions League mes madrilenëve dhe Inter-it.

“Të dy skuadrat nuk janë në formën e tyre më të mirë, por sezoni sapo ka filluar. Do të jetë një ndeshje e çuditshme: Real Madrid-Inter është një ndeshje historike, me stadiume të mbushur plot dhe të zjarrtë”.

“Ta shohësh në një impiant të boshatisur është një mëkat, por ky është momenti që po kalojmë. Gjithsesi, të dy ekipet kanë lojtarë shumë të mirë dhe pres një sfidë të bukur”.

“Conte ka thënë se ka refuzuar Reeal-in? Nëse e ka thënë, duhet të jetë e vërtetë. Besoj se klubi e ka kërkuar, por kjo është normale te Real-i. Problemi për blancos është se fitorja ka qenë gjithmonë një detyrim. Nëse nuk ndodh, trajneri vihet në diskutim, por Zidane meriton respekt”.

“Si i shikoj Allegri-n dhe Conte-n për Real-in? Është herët për ta thënë, por janë të dy trajnerë të mëdhenj, në gjendje të drejtojnë çdo klub. Duke përfshirë edhe Real Madrid”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments