No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sahiti: Ballkani sivjet më i kompletuar

Sahiti: Ballkani sivjet më i kompletuar

Trajneri i njohur, Muharrem Sahiti, i cili është analist i përhershëm në këtë edicion në në emisionin “2 me 1” në RTV 21, ka lavdëruar skuadrën e Ballkanit, e cila vazhdon të kryesojë Superligën e Kosovës. “Ballkani është një skuadër më komplete se sezonin e kaluar, sivjet kanë marrur lojtarë plus me më shumë përvojë dhe që luajnë në pozita ku skuadra kishte mangësi. Këtë sezon shohim një Ballkan që sulmon, por edhe mbrohet më mirë, është shumë e rëndësishme në futboll të sulmosh duke u mbrojtur dhe këtë po e shohim tek Ballkani. Është një skuadër që për këto 10 xhiro ka luajtur futboll kualitativ, por mendoj që edhe Drita është afër Gjilani pak ka mbetur mbrapa, por nuk do të thotë që nuk ka gjasa pasi ka edhe 26 xhiro dhe gjithçka mund të ndodhë”, ka theksuar Sahiti.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments