No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Batatina: Nesër vendosim nëse i vazhdojmë garat

Batatina: Nesër vendosim nëse i vazhdojmë garat

Llapi ka pësuar humbjen e radhës, derisa në kuadër të xhiros së dhjetë u mposht në shtëpi nga Drita me rezultat 2-1, shkruan Gazetasheshi.

Përveç rezultatit i cili ishte zhgënjyes, llapjanët mbetën të pakënaqur me mënyrën e ndarjes së drejtësisë.

Përmes rrjetit social “Facebook”, klubi llapjan ka publikuar tri raste ku aludojnë se janë dëmtuar nga gjyqtari Visar Kastrati.

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se nesër do të merret vendimi final për tërheqjen e mundshme nga garat.

“Nesër do të vendosim për këtë gjë. Ka shumë mundësi të largohemi nga garat, dhe të vazhdojmë nga Liga e Parë, të merremi me talentë”, deklaroi Batatina në “Dueli Sportiv”.

“Investimet janë të mëdha, jemi të organizuar dhe vazhdimisht dëmtohemi”, tregoi ai.

Llapi pozicionohet në vendin e nëntë me vetëm 5 pikë të mbledhura, kurse Drita tashmë renditet në vendin e dytë me 19 pikë të grumbulluara.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Recent Comments