No menu items!
Ballina KRYESORE Nuhiu: Futbollistët e mi treguan karakter

Nuhiu: Futbollistët e mi treguan karakter

Drita edhe njëherë tjetër i’a ka dalur që ta rikthejë rezultatin brenda pjesës së dytë të lojës, teksa e ka përmbysur Llapin në “Zahir Pajaziti” (2-1).

Kryetrajneri i skuadrës gjilanase, Ardian Nuhiu, ka mbetur tejet i kënaqur nga ky triumf i futbollistëve të tij, teksa pas ndeshjes deklaroi se kjo fitore e plotëson atë edhe më shumë si trajner.

“I lumtur me këtë fitore për faktin sepse kishim të bëjmë me një kundërshtarë shumë të fortë dhe me individ cilësor brenda skuadrës. Futbollistët treguan karakter dhe vendosshmëri tëmadhe për ta fituar ndeshjen. Kjo fitore më plotëson mua si trajner dhe më jep besim për ndeshjet e radhës”, deklaroi Nuhiu për “Art Sport”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments