No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Këto janë rezultatet në Ligën e Parë, Kika befason Flamurtarin

Këto janë rezultatet në Ligën e Parë, Kika befason Flamurtarin

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e javës së 8-të në Ligën e Parë të futbollit kosovar, ku nuk kanë munguar befasitë. Në Grupin B, Kika ka shënuar fitore si mysafire në kryeqytet duke e mposhtur Flamurtarin 2:0, derisa Ferizaj dhe Ulpiana kanë luajtur baras. Në Grupin A, Liria ka shënuar fitore në derbin lokal ndaj A&N, me shifrat 2:0, derisaVushtrria e mposhti Trepçën në shtëpi 1:0.

Më poshtë rezultatet dhe tabela e të dy grupeve:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Joshua: Fury do të mbetet duarthatë, titujt do të jenë të mitë

Boksieri britanik Anthony Joshua u shpreh se patrioti i tij Tyson Fury nuk do të heqë në asnjë mënyrë dorë nga sfida e madhe...

Recent Comments