No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Devolli e këndell Drenicën, flet pas fitores ndaj Prishtinës

Devolli e këndell Drenicën, flet pas fitores ndaj Prishtinës

Drenica ka rigjetur ritmin pozitiv në elitën e futbollit kosovar. Ndryshimi që kjo skuadër bëri në shtabin teknik ka rezultuar i suksesshëm. Në fakt, në dy ndeshjet nën drejtimin e trajnerit të ri, Bledar Devolli, kuqezinjtë e Skenderajt kanë arritur fitore. Tekniku gjirokastrit pasi e ‘likuidoi’ edhe Prishtinën ka folur pas ndeshjes duke i komplimentuar futbollistët e tij, megjithëse e pranon se kanë ende punë për të bërë.

“Jam i lumtur për djemtë, pasi që kanë bërë një ndeshje shumë të mirë. E kisha studiuar Prishtinën, pasi që e kam parë në katër ndeshjet e fundit dhe kjo falë drejtuesve të klubit që ma mundësuan një gjë të tillë. Goli erdhi i shkak i punës në stërvitje, ndërkohë punë e madhe na pret që nga nesër për t’u përgatitur për ndeshjen e radhës”, deklaroi Devolli për “Art Sport”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments