No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA E ardhmja e Alabas, Hansi Flick flet hapur për lojtarin!

E ardhmja e Alabas, Hansi Flick flet hapur për lojtarin!

Trajneri i Bayern Munchen, Hansi Flick, ka folur në lidhje me të ardhmen e David Alabas. Ai ka theksuar se dëshiron që të rinovojë me mbrojtësin austriak, pavarësisht se situata nuk duhet aspak shpresëdhënëse.

“Kundër Bielefeld, Atletico Madrid dhe Frankfurt, Alaba bëri një punë të mirë. E ndjej se është njësoj i fokusuar si sezonin e kaluar, flet në fushë dhe një nga lojtarët që udhëheq mbrojtjen tonë. Për mua nuk ka asnjë diferencë nga sezoni i kaluar.

“Nuk jam i shqetësuar për zërat e merkatos së janarit aspak. Unë ende shpresoj se ai do të rinovojë me ne, pasi e njeh ambientin këtu dhe i pëlqen. Është shumë e mirë të stërvitesh me një skuadër që ka atmosferë të mirë dhe luan në një nga klubet më të mirë në botë.

“Është vendimi i tij dhe ne do e respektojmë, por shpresojmë që të qëndrojë. Ai duhet të vendosë, ndërsa dëshirat e mia nuk ndryshojnë”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Recent Comments