No menu items!

Sot zhvillohen tri ndeshje në kuadër të javës së 10-të në Superligë. Ndeshja më interesante e ditës zhvillohet mes dy skuadrave që pretendojnë Evropën, Gjilanit dhe Feronikelit.

Duelin e parë të këtij sezoni mes këtyre dy skuadrave, ekipi nga Drenasi e kishte fituar thellë, 4:0, për çka gjilanasit do të mundohen sot të “hakmerren”.

Ndërkohë lideri i klasifikimit, Ballkani, do të jetë sërish vendës, teksa sot ballafaqohet me ekipin e fundit në tabelë, Besën.

Dueli tjetër luhet në stadiumin “Agron Rama” të Kastriotit, ku njëra-tjetrën e sfidojnë Arbëria dhe Trepça ’89.

Gjyqtar kryesor në Gjilan do të jetë Selim Isufi, në Kastriot, Besfort Kasumi ndërsa në Suharekë, Erdal Zasella.

Të gjitha ndeshjet fillojnë prej orës 13:30.

SUPERLIGA – SOT

13:30 Gjilani – Feronikeli
Gjyqtarë: Selim Isufi, Besnik Morina, Imran Kabashi, Dardan Caka.

13:30 Ballkani – Besa
Gjyqtarë: Erdall Zasella, Lumturije Muhadri, Safet Berisha, Alban Shala.

13:30 Arbëria – Trepça ’89
Gjyqtarë: Besfort Kasumi, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Genc Nuza. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments