No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Vatër Covid-19 te Lazio! Nesër tamponët vendimtare, pastaj vendimi për ndeshjen e...

Vatër Covid-19 te Lazio! Nesër tamponët vendimtare, pastaj vendimi për ndeshjen e kampionatit

Lazio po vlerëson mundësinë e kërkimit të shtyrjes së ndeshjes së ardhshme të kampionatit kundër Torinos, një ndeshje e vlefshme për javën e gjashtë të Serisë A e planifikuar për të dielën në orën 15.00.

Në shtëpinë bardhekaltër – siç dihet – ka një grup pozitivësh me Covid-19 që ndoshta i kalojnë 10 njësi (nuk ka asnjë komunikim zyrtar nga klubi) i cili e detyroi Inzaghi të luante ndeshjen jashtë në Belgjikë kundër Club Brugge – ndeshja përfundoi 1 -1 – me vetëm 13 lojtarë nga ekipi i parë.

Prandaj, Lazio, siç tha edhe drejtori sportiv Igli Tare – nuk e di akoma me sa lojtarë mund të luajnë në Torino.

Në këtë kuptim – raporton Sky Sport – tamponët që do të bëhen në grupin e ekipit nesër në mëngjes janë thelbësore: sapo të arrijnë rezultatet (gjithmonë nesër gjatë ditës ose më së voni të shtunën në mëngjes), do të jetë e mundur të vlerësohet situata dhe të kuptohet nëse do të ketë mundësia për të kërkuar një referim (kushti është që të ketë të paktën 10 raste në shtatë ditët e fundit nga rasti i parë pozitiv).

Ndërkohë, Lazio u kthye mbrëmë nga udhëtimi në Belgjikë, me Inzaghi ende duke synuar të anulonte seancën stërvitore të planifikuar për këtë pasdite, pjesërisht për shkak të mungesës së lojtarëve në dispozicion, pjesërisht për të shmangur rreziqet e mëtejshme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments