No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pirlo: Nuk jemi në nivelin e Barçës

Pirlo: Nuk jemi në nivelin e Barçës

Andrea Pirlo pësoi humbjen e parë në stolin e Juventusit. Kampionët e Italisë u thyen 0-2 në sfidën shtëpiake të Champions League nga Messi me shokë. Trajneri i ekipit italian analizoi ndeshjen me Barcelonën dhe u ndal te mesfusha, aktualisht reparti më i dobët i “Zonjës”.

E dinim që na priste një ndeshje e vështirë, ata janë më përpara se ne me përgatitjet. Barcelona ka lojtarë më adapt për këto lloj sfidash, ndërsa ne jemi një ekip në ndërtim e sipër. Kjo humbje do të na shërbejë për t’u rritur.

Shpresoj t’i kem sa më shpejt në dispozicion lojtarët që munguan sonte, për momentin jemi me pikatore dhe nuk kam shumë alternativa. Mesfusha? Futbolli është me cikle dhe kemi lojtarë të rinj në këtë repart.

Ata kanë nevoje për ndeshje për të krijuar eksperiencë. Duhet të punojmë dhe të përmirësohemi, vetëm kështu mund të përballemi si të barabartë me ekipe si Barcelona. Duhet të rregullojmë shumë gjëra në këtë repart“, theksoi Andrea Pirlo.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments