No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Drejtuesit e rinj japin alarmin, tregojnë nga çfarë kërcënohet Barcelona

Drejtuesit e rinj japin alarmin, tregojnë nga çfarë kërcënohet Barcelona

Bordi i ri drejtues i Barcelonës mori kontrollin e klubit dhe u paraqit në stilin e bordit që sapo dha dorëheqjen. D.m.th., me një paraqitje pa pyetje, në të cilën shpjeguan se situata ekonomike e klubit është shqetësimi i madh për momentin, madje mbi thirrjen e menjëhershme për zgjedhje, për të cilat me sa duket nuk po nxitohet kaq shumë.

Carles Tusquets, president i komisionit ekonomik të klubit katalanas, siguroi se “ne do t’i bëjmë zgjedhjet sa më shpejt të jetë e mundur, siç thonë anglezët. Ne do ta bëjmë atë sa më shpejt të jetë e mundur, por dua të theksoj… sa më shumë që të jetë e mundur. Ne nuk do të pranojmë presion për afate. Duam që bordi i ri të ketë përfaqësimin maksimal dhe kjo përfshin zgjedhje me pjesëmarrjen më të madhe të mundshme. Javën e ardhshme do të thërrasim një konferencë për shtyp për të shpjeguar më në detaje masat që do të marrim”.

Struktura e re drejtuese është formuar me tetë anëtarë nga Komiteti Ekonomik dhe Disiplinor, pa asnjë anëtar të bordit në largim të drejtorëve. Carles Tusquests e vuri theksin sërish te situata ekonomike: “Pandemia po prek veçanërisht Barcelonën. Klubi varet nga turizmi dhe tani nuk ka asnjë aktivitet të tillë. Situata nuk është e rehatshme, ne duhet të përpunojmë ide për të korrigjuar të këqijat që na prekin”.

Në këtë kuptim, duket se është më urgjente të mbarojmë negociatat që drejtuesit e mëparshëm kishin nisur me punonjësit për të ulur shkallën e pagave me 190 milionë euro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments