No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR De Jong “thellon” dhimbjen e Juventusit: U zbavitëm në Torino! Pedri i...

De Jong “thellon” dhimbjen e Juventusit: U zbavitëm në Torino! Pedri i ri? Edhe çfarë pastaj?!

Mesfushor dhe mbrojtës. Te fitorja 2-0 e Barcelonës në Torino ndaj Juventus, Frenkie De Jong me të vërtetë i bëri të gjitha. Dhe gjithashtu ia doli më së miri.

“Unë mendoj se kemi luajtur një lojë të shkëlqyer, u zbavitëm realisht – shpjegon holandezi për kanalet zyrtare të UEFA – veçanërisht në pjesën e dytë, kur mbajtëm zotërimin dhe qarkulluam topin shumë mirë.

“Pedri? Mosha nuk ka rëndësi. Unë kisha luajtur në mbrojtje si i ri dhe ishte hera e parë: padyshim që preferoj mesfushën, por jam gjithmonë i gatshëm të luaj ku të më thonë. Më pëlqente”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments