No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR United do yllin e Milan-it, gati kontrata 5-vjeçare

United do yllin e Milan-it, gati kontrata 5-vjeçare

Manchester United është vënë në lëvizje për mesfushorin e Milan-it, Hakan Calhanoglu.

Sipas Gazzetta dello Sport, lojtari turk ka refuzuar ofertën e parë të kuqezinjve për rinovimin e kontratës që skadon qershorin e ardhshëm.

Calhanoglu i ka thënë jo 3 milionë eurove në vit të ofruar nga Milan-i dhe në janar mund të arrijë një marrëveshje me një skuadër tjetër.

Mesfushori fiton 2.5 milionë euro në vit nga kontrata aktuale dhe pritet të takohet përsëri me drejtuesit e klubit milanez në nëntor.

United është gati t’i ofrojë futbollistit një kontratë pesëvjeçare.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments