No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Krasnodar-Chelsea, formacionet zyrtare: Vjen debutimi i shumëpritur për londinezët

Krasnodar-Chelsea, formacionet zyrtare: Vjen debutimi i shumëpritur për londinezët

Chelsea i Frank Lampard do të kërkojë fitoren e parë në Grupin E të Champions League mbrëmjen e sotme kundër Krasnodar, pas barazimit pa gola të marrë në ndeshjen e parë kundër Sevilla-s.

Tifozët e londinezëve do të kenë mundësinë të shohin debutimin si titullar të Hakim Ziyech, i blerë nga Ajax-i në merkaton e verës.

Antonio Rudiget do të marrë vendin e Thiago Silva-s në mbrojtje, me Chelsea-n që do të kthehet të luajë me katër lojtarë mbrapa.

Formacione t zyrtare

Krasnodar (4-2-3-1): Safonov; Smolnikov, Kaio, Martynovich, Chernov; Utkin, Vilhena; Olsson, Gazunski, Ramirez; Berg.

Chelsea (4-2-3-1): Mendy; Azpilicueta, Rudiger, Zouma, Chilwell; Jorginho, Kovacic; Ziyech, Hudson-Odoi, Havertz; Werner.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments