No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Këto janë rezultatet e ndeshjeve të rrethit të parë të Kupës

Këto janë rezultatet e ndeshjeve të rrethit të parë të Kupës

Sot janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës. Në këtë fazë kanë qenë të përfshira klubet nga Liga e Dytë dhe Liga e Tretë. Pas ndeshjeve të sotme kualifikimin në rrethin e dytë e siguruan: Sharri, Mati, Australia, Kosova VR dhe Prizreni.

Rezultatet e rrethit të parë

Sharri – Opoja 5:2
Lidhja e Prizrenit – Mati 1:1 (1:3-penallti)
Australia – Tefik Çanga 5:1
Kosova VR – Vjosa 1:0
Korenica – Prizreni 0:2

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments