No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Capello kritikon Conte-n: Bëri një gabim dhjetë minuta para fundit…

Capello kritikon Conte-n: Bëri një gabim dhjetë minuta para fundit…

Inter nuk ka arritur të gjejë fitoren as në ndeshjen e dytë të Champions League, duke marrë një barazim pa gola kundër Shakhtar.

Dy barazime në dy ndeshje për ekipin e Conte-s, i cili tani është kritikuar edhe nga Fabio Capello, ish-trajneri i Juventus-it.

“Conte duhej t’i jepte më shumë cilësi skuadrës, veçanërisht për sa i takon dy mesfushorëve”, ka thënë Capello për Sky Sport në lidhje me ndeshjen e zikaltërve në Europë.

“Dhjetë minuta para fundit ka aktivizuar Eriksen, por në një pozicion ku jep më pak se zakonisht, duke luajtur në një zonë të fushës që ishte e bllokuar”.

“Eriksen duhej të luante alla Pirlo, sepse sulmuesit lëviznin në thellësi, por nuk merrnin asnjë top. Kjo është ajo që i duhej”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments