No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Befasohet CR7, gati vendimi drastik nga Juventus

Befasohet CR7, gati vendimi drastik nga Juventus

E ardhmja e Cristiano Ronaldo-s tek Juventus mund të jetë në dyshim.

Qëndrimi i portugezit në Torino, në sezonin e ardhshëm, nuk duket edhe aq e sigurt. Nga Spanja, në fakt, flasin për një lamtumirë të mundshme të futbollistit verën e ardhshme.

Sipas todofichajes.com, kriza ekonomike e shkaktuar nga coronavirus duket se ka detyruar Juventus-in të marrë vendimin drastik për ta shitur Cristiano Ronaldo-n në verën e 2021-shit.

Me lamtumirën e tij të mundshme, Zonja e Vjetër do të kursente mbi rrogën e tij të lartë dhe do të fitonte një shifër të rëndësishme, edhe pse më të ulët në krahasim me shumë e shpenzuar për ta marrë portugezin.

Sipas zërave që vijnë nga Spanja, menaxheri i CR7, Mendes, duket se po punon për të realizuar operacionin që do të dërgonte 80 milionë euro në arkat e Juventus-it.

Mes klubeve më të interesuar për Ronaldo-n është PSG, që mund të shesë njërin mes Neymar dhe Mbappe, me këtë të fundit që është shumë afër Real Madrid.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments