No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Reali shpëton në shtesë, City e Liverpool bëjnë detyrën

Reali shpëton në shtesë, City e Liverpool bëjnë detyrën

20 gola janë shënuar në gjashtë ndeshjet e mbrëmjes në Champions League. Liverpool dhe Manchester City kryen detyrën, duke marrë fitoret e dyta në grupet respektive. “The Reds” vuajtën vetëm në pjesën e parë, por në fund mposhtën në shtëpi 2-0 danezët e Midtjylland.

Golat dhe rastet e LIVERPOOL-MIDTJYLLAND

Diego Jota dhe Momo Salah (me penallti) ishin autorët e golave për kampionët e Anglisë. 0-3 triumfoi ekipi i Pep Guardiolës në Marsejë. Ferran Torres zhbllokoi shifrat në fraksionin e parë, ndërsa Gundogan dhe Sterling kompletuan triumfin ne “tris”.

Golat e MARSEILLE-MANCHESTER CITY

Real Madrid ishte afër humbjes së dytë, por djemtë e Zidane reaguan në minutat e fundit të sfidës së luajtur në Gjermani përballë M’Gladbach, takim që përfundoi në barazim 2-2. Marcus Thuram i dhuroi avantazhin e dyfishtë vendasve me golat e tij, por Benzema (87′) de Casemiro (90+3′) evituan disfatën e “Los Blancos”.

Golat dhe rastet e M’GLADBACH-REAL MADRID

Golat dhe rastet e ATALANTA-AJAX

Barazim spektakolar në Bergamo mes Atalantës dhe Ajax. Miqtë shënuan dy herë në 45 minutat e para, por Duvan Zapata realizoi dy herë pas pushimit dhe i dhuroi një pikë ekipit të tij. Berat Gjimshiti e luajti të plotë këtë përballje. Ndeshja e fundit Porto-Olympiacos përfundoi 2-0.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments