No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Van Dijk i dëmtuar, Klopp nuk blen zëvendësuesin e tij

Van Dijk i dëmtuar, Klopp nuk blen zëvendësuesin e tij

Liverpooli nuk ka interes që të nënshkruajë me mbrojtësin e Schalkes Ozan Kabak. Ky i fundit konsiderohej si zëvendësuesi ideal i mbrojtësit holandez Virgil Van Dijk.

Holandezi u dëmtua dhe u mendua se Klopp do të ndërhynte për të blerë lojtarin turk, por nuk do të ndodhë kështu. 20-vjeçari nuk do të transferohet në janar te skuadra e “Redsave”.

Numri një i stolit po vuan në qendrën e mbrojtjes. Mungesa e “murit” Van Dijk për një kohë të gjatë do të lërë zbuluar mbrojtjen e Liverpoolit. Mediet e afërta me Liverpoolin bëjnë me dije se drejtuesit nuk do të largohen.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments