No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Tulipanet të forta për Dardanet

Tulipanet të forta për Dardanet

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave ka pësuar humbje me rezultat 6:0 nga Kombëtarja e Holandës, në ndeshjen e zhvilluar të martën në mbrëmje në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kjo ishte ndeshja e tetë e Dardaneve në kuadër të Grupit A të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2022, derisa për holandezet kjo ishte fitorja e nëntë në po aq ndeshje të zhvilluara në këtë fushatë kualifikuese. Ashtu siç pritet nënkampionet e botës e mbizotëruan lojën dhe arritën që pjesën e parë ta mbyllin me katër gola epërsi. Gjatë 45 minutave të parë rrjetën e portës së Florentina Kolgecit e gjetën Danielle van de Donk (11’), Katja Snoeijs (31’, 44’) dhe Lieke Martens (34’). Ndërkohë, në pjesën e dytë Dardanet patën paraqitje më të mirë në mbrojtje, duke mos i lejuar shumë hapësira mysafireve. Megjithatë, mungesa e përqendrimit në minutat shtesë bëri që Holanda të shënoi edhe dy gola nëpërmjet Katja Snoeijs (90’+4’) dhe Vivianne Miedema (90’+5’). Kosova mbetet në pozitën e katërt në grup me 10 pikë, derisa Holanda e kryeson renditjen me 27 pikë. Ndeshjen e radhës Kosova e zhvillon kundër Rusisë në muajin nëntor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments