No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Feronikeli shijon fitoren e parë me trajnerin Duro, Drita mposht Arbërinë

Feronikeli shijon fitoren e parë me trajnerin Duro, Drita mposht Arbërinë

Klodian Duro më në fund e ka arritur fitoren e parë si trajner i Feronikelit pas katër tentimeve, pasi skuadra e tij e mundi 1:0 Llapin, ndërkohë që Drita e ka vazhduar formën e mirë duke e mposhtur Arbërinë 1:0 në ndeshjen tjetër të javës së nëntë. Ylli Hoxha ia siguroi Feronikelit atë që ishte vetëm fitorja e dytë këtë sezon dhe e para nën udhëheqjen e trajnerit të ri, Duro, pas një ecurie tejet negative pa fitore në Superligë. Hoxha shënoi në minutën e 54-të në stadiumin Rexhep Rexhepi në Drenas. Nikli më në fund i dha fund ecurisë pa fitore dhe tani grumbullon 10 pikë nga nëntë ndeshje në pozitën e shtatë. Llapi, në anën tjetër, edhe pse po vinte nga fitorja e parë këtë sezon kundër Arbërisë në fundjavë, dështoi sërish dhe ngel në zonën e rënies nga liga. Skuadra e Tahir Batatinës e ka vetëm një fitore këtë sezon dhe renditet e parafundit me pesë pikë, aq sa ka Besa në vendin e fundit dhe tri më pak se Drenica jashtë zonës së rënies nga liga. Në fund të ndeshjes, trajneri llapjan u përjashtua me karton të kuq nga gjyqtari Genc Nuza. Në ndeshjen tjetër, Drita ka shënuar fitore në Obiliq në duel me Arbërinë, me rezultat 1:0, duke e shtuar presionin ndaj Ballkanit që kryeson renditjen.
Festim Alidemaj ia siguroi tri pikët e radhës kampiones në fuqi me golin e vetëm në këtë takim. Alidemaj shënoi në minutën e 45-të. Për Arbërinë, skuadrën e promovuar sivjet në elitë kjo ishte humbja e tretë në pesë ndeshjet e fundit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments