No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR VIDEO/ “E shtyu i pari Ramos”, zbulohet prapaskena e penalltisë në El...

VIDEO/ “E shtyu i pari Ramos”, zbulohet prapaskena e penalltisë në El Clasico

Martinez Munuera ka përfunduar në shënjestër të Barcelonës dhe shkak është penalltia e akorduar në favor të Real Madrid. Ronald Koeman nuk u përmbajt në konferencë shtypi: “Nuk e kupton VAR-in, çdo vendim merret kundër nesh.

Në pesë ndeshje nuk ka asnjë vendim në favorin tonë dhe janë disa raste: penalltia ndaj Messit kundër Sevilla, kartoni i kuq kundër Getafe dhe tani në El Clasico”. Dueli mes Clement Lenglet dhe Sergio Ramos është komentuar gjatë dhe vazhdon të komentohet.

Ajo që i hedh benzinë zjarrit së fundmi është komunikimi i asistentit me arbitrin Munuera. Sport shkruan se ai i ka thënë arbitrit kryesor se ka gabuar me Lenglet, ndërkohë gjithçka ndodh gazeta katalanase e konsideron një skandal.

Te Barcelona janë të bindur se po sulmohen dhe po mendojnë të kërkojnë audion e VAR-it, për të zbuluar se çfarë ka ndodhur në atë episod. Gjithashtu katalanasit kanë përgatitur edhe një ankesë për gjykimin dhe do e dorëzojnë në Federatën Spanjolle të Futbollit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments