No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Koliqi: Për ta fituar titullin, klubit i duhet investim serioz

Koliqi: Për ta fituar titullin, klubit i duhet investim serioz

Portieri nga Shqipëria, Enea Koliqi ka thënë se ka thënë se një skuadre për ta fituar titullin e kampionit, i duhet një investim serioz.

Ai ka thënë se Gjilani ka një projekt serioz dhe afatgjatë.

“Më ka pëlqyer projekti i Gjilanit. Objektivi jonë është ndeshja e radhës. Çdo ndeshje e marrim seriozisht dhe në fund do t’i shohim llogaritë. Kukësi ka qenë në Kategorinë e Dytë. Investoi që në vitin e parë në Superiore dhe doli nënkampion. Pak rëndësi ka emri. Nëse investon seriozisht, pak rëndësi ka emri. Trajneri ka pasur probleme familjare dhe është në Itali. Shpresoj të mos jetë serioze, por nuk e di arsyen”, ka thënë Koliqi në emisionin sportiv të KTV-së, Sporti Total.

Koliqi në tri ndeshjet e fundit nuk ka pësuar gol me Gjilanin, ndërsa në fitoren 2:0 ndaj Prishtinës, priti penallti.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments