No menu items!
Ballina KRYESORE Fotoja dhe rrugëtimi i veçantë i Dakut dhe Kqikut (VIDEO)

Fotoja dhe rrugëtimi i veçantë i Dakut dhe Kqikut (VIDEO)

Mirlind Daku i Ballkanit dhe Edison Kqiku i Gjilanit janë duke shkëlqyer në kampionatin vendor, por gjithashtu paraqitje të mirë kanë pasur edhe me Kombëtaren e Kosovës U21.

Dy futbollistët janë rritur së bashku në lagjen ‘Arbëria’ të Gjilanit.

Së bashku kanë luajtur në lagje por edhe në disa ekipe kosovare për t’u ndarë para tre vjetësh.

Megjithatë shoqëria e tyre vazhdon ende, madje u bashkuan edhe te Kosova U21 për ta përfaqësuar me sukses vendin e tyre.

Rrugëtimi i tyre i përbashkët në futboll u bë më i njohur pas postimin të një fotografie në rrjetet sociale.

Për më shumë shikoni kroniken e realizuar nga ‘Sporti ne KTV’

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments