No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR CIES, nga Milani te Parma: renditja në Serie A, nga ekipi më...

CIES, nga Milani te Parma: renditja në Serie A, nga ekipi më i ri tek më i vjetri!

Milani i pari, Parma i fundit. Nëse renditja e Serie A do të shkruhej nga skuadra më e re te më e vjetra, do të përfundonte kështu.

Kjo u zbulua nga raporti i fundit javor i CIES, i cili krahasonte moshën mesatare të lojtarëve të rreshtuar në këtë fillim të sezonit.

Kështu kuqezinjtë janë më të rinjtë në Itali (por edhe në pesë kampionatet e mëdha) dhe dukalet janë më të vjetrit (por edhe në pesë të mëdhenjtë).

Në mes, të gjithë të tjerët: Verona dhe Cagliari plotësojnë podiumin e rinisë.

Milani – 24.5 vjeç
Hellas Verona – 25.6
Cagliari – 25.6
Spezia – 26.3
Fiorentina – 26.7
Napoli – 27.4
Udinese – 27.4
Bolongna – 27.4
Sassuolo – 27.8
Torino – 27.9
Atalanta – 28
Sampdoria – 28.2
Juventus – 28.4
Roma – 28.4
Inter – 28.7
Lazio – 28.7
Genova – 28.8
Crotone – 29
Benevento – 29
Parma – 29.7

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments