No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Gjilani e mposht Prishtinën në "Fadil Vokrri"

Gjilani e mposht Prishtinën në “Fadil Vokrri”

Skuadra e Gjilanit e ka mposhtur dhe rrjedhimisht edhe e ka tejkaluar në renditjen tabelare skuadrën e Prishtinës.

Kjo ndeshje u zhvillua të dielën në mesditë dhe fitoren mysafirëve ua siguroi dyshja Hajdari dhe Gerhard Progni.

I pari realizoi në minutën e 14’ të ndeshjes nga pika e bardhë, kurse Progni realizoi në minutat shtesë të ndeshjes për rezultatin final 0-2.

Pas kësaj ndeshje, Gjilani pozicionohet në vendin e tretë me 13 pikë, kurse Prishtina në vendin e katër me 11 pikë të mbledhura.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments