No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Morina: E dhimbshme mënyra se si humbëm

Morina: E dhimbshme mënyra se si humbëm

Arbëria ka humbur me rezultat 2:0 nda Llapit në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Mentor Zhdrella dhe Ahmed Januzi realizuan për ekipin e Tahir Batatinës që fillon të frymojë më mirë tashmë pas këtij triumfi.

Duhet theksuar se mysafirët dështuan nga njëmbëdhjetë metërshi në pozitën e dytë, pasi që goditjen e Almir Kryeziut e priti ‘gardiani’ Steven Hoffman.

Pas ndeshjes kryetrajneri i Arbërisë, Arbnor Morina për “Art Sport”

“I uroj fitorën Llapit e fituan më meritë, mënyra së si e humbëm ndeshjen është pak e dhimbshme, pasi në dy gola që pësuam erdhe ng gabimet tona, sidomos kishim mundësi edhe të ngushtojmë epërsinë por që nuk e shfrytëzum, dhe në fund edhe Llapi e fitoj takimin më meritë”, deklaroj Arbnor Morina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments