No menu items!
Ballina KRYESORE Derbi i Premier Ligës, përfundon pa fitues

Derbi i Premier Ligës, përfundon pa fitues

Manchester United-Chelsea, derbi i kësaj jave në Premier Ligën angleze ka përfunduar pa fitues në Old Trafford. Të dy skuadrat vazhdojnë kështu rezultatet jo të mira në Premier Ligë.

Në një kohë tepër të keqe, me reshje të mëdha të shiut, është zhvilluar sonte ndeshja në mes të Manchester United – Chelsea.

Pjesa e parë ishte më e mirë për Chelsea, të cilët patën posedimin, e kontrolluan lojën por ishin Manchester United që kishin më shumë raste për gol.

Në pjesën e dytë më të mirë ishin Manchester United por nuk arritën që të shenojnë gol.

Rastin më të mirë e pati Cavani që arriti të godasë, por topi del jashtë portës.

Chelsea pas barazimit ka 9 pikë kurse United është në vendin e 15 me 7 pikë pas 6 xhirove të zhvilluara.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments