No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Tevez hyn në histori

Tevez hyn në histori

Carlos Teves futet në historinë e Boca Juniors,  pasi ka shënuar në orët e para të ditës së sotme kundër Caracas. Sulmuesi argjentinas ishte shënuesi më i ri i gjigantit argjentinas në Copa Libertadores.

Ai kishte shënuar kur ishte 18 vjeç e 92 ditë, kundër Olimpia në vitin 2020. Tani sulmuesi bëhet edhe lojtari më i vjetër që shënon në Copa Libertadores, me fanellën e Boca Juniors.

Kundër Caracas Tevez shënoi dy gola dhe skuadra e tij triumfoi me rezultatin 3-0. Sulmuesi është 36 vjeç e 261 ditë dhe tashmë emri i tij shkruhet në historinë e boca Juniors.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments