No menu items!
Ballina KRYESORE Mancini kërkon ndjesë për foton e publikuar në Instagram

Mancini kërkon ndjesë për foton e publikuar në Instagram

Një shaka pa kripë e Roberto Mancinit, trajnerit të Italisë, është bërë e madhe në vendin fqinj. Ai mendoi të bënte një postim në “Instagram, që nuk u prit mirë. Tekniku i njohur postoi një foto ku shfaqej një i sëmurë dhe një infermier, që bisedonin së bashku.

“Ke ndonjë ide se si mund të jesh sëmurur? Duke parë lajmet”, ishte komunikimi mes tyre, ndërkohë që komentet për postimin kanë qenë negative, sidomos tani që sërish në Itali numri i të infektuarve ka ardhur në rritje dhe frika për përsëritjen e asaj që ndodhi në mars është e madhe.

Trajneri Mancini është ndjerë keq dhe ka vendosur të reagojë dhe të sqarojë që postimin nuk e kishte bërë me qëllim të keq, ndaj edhe kërkon falje. “Thjesht shpërndava një ilustrim që dukje se e largonte dramën nga një moment kaq i komplikuar.

Kjo është e gjitha. Nuk kishte asnjë mesazh të nënkuptuar dhe nuk kisha qëllim për të treguar mungesë respekti ndaj atyre që janë të sëmurë, ose viktimave të COVID-19. Nëse kjo është ajo që ka ndodhur, atëherë unë kërkoj falje”, shkruan Mancini në reagimin e tij. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments