No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kaka i mahnitur nga rivalët e Milan-it: Më pëlqen filozofia që ka

Kaka i mahnitur nga rivalët e Milan-it: Më pëlqen filozofia që ka

Gola me shumicë dhe paraqitje gjithmonë bindëse. Atalanta është konfirmuar një klub i madhe dhe në Champions League.

Humbja në kampionat kundër Napoli-t duket se është harruar tashmë dhe zikaltrit shikojnë me besim drejt ndeshjeve të ardhshme, ndoshta me shpresën për të përsëritur punën e mirë të bërë në sezonin e kaluar, kur vrapi i lojtarëve të Gian Piero Gasperini-t është ndalur në vendin e tretë në kampionat dhe në çerekfinalet e Champions-it.

Pjekuria e treguar nga bergamaskët në ndeshjen e fituar 4-0 kundër Midtjylland, ka mahnitur Kaka. Ish-ylli i Milan-it ka shkruar në profilin e tij në Twitter:

“Të shikosh Atalanta-n të luajë dhe të fitojë si dje (të mërkurën) është akoma një surprizë apo jo më? Më pëlqen mënyra se si klubi e ka konsoliduar filozofinë e tij”.

Atalanta e ka mirëpritur komplimentin nga Topi i Artë 2007 dhe i është përgjigjur më një “Obrigado” (faleminderit në gjuhën braziliane) në Twitter.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments