No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bale dhe ndeshja e çuditshme, uellsiani zbulon arsyen

Bale dhe ndeshja e çuditshme, uellsiani zbulon arsyen

Gareth Bale është kthyer në fushë si titullar me fanellën e Tottenham në Europa League. Spurs kanë fituar 3-0 kundër LASK, por uellaisni nuk ka bërë një paraqitje shumë të mirë. Përkundrazi.

Sulmuesi 31-vjeçar ka qenë protagonist për keq…

Në fakt, nuk ndodhte që nga 2016-ta që Bale të mos bënte një gjuajtje në kuadrat ose të krijonte një rast për shokët e skuadrës në një nd eshje si titullar.

Një e dhënë alarmuese që tregon formën jo shumë të mirë të futbollistit. Ka qenë vetë ai që e ka pranuar për BT Sport:

“E dimë rëndësinë e këtyre ndeshjeve. Duhet të them se jam akoma pak i ndryshkur, pak i ngurtë. Është si një fazë përgatitore për mua”.

“Shpresoj të mos më duhet shumë për t’u kthyer në formën më të mirë sepse më pëlqen të luaj dhe të jem në fushë për të dhënë gjithçka për këtë klub fantastik”, ka thënë Bale.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments