No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rinovimi i Gattusos dhe vera e trazuar e Koulibaly, drejtori i Napolit:...

Rinovimi i Gattusos dhe vera e trazuar e Koulibaly, drejtori i Napolit: Kjo verë nuk kishte para…

Cristiano Giuntoli, drejtori sportiv i Napolit, foli për Sky Sport disa minuta para ndeshjes së Ligës së Evropës me AZ, duke u ndalur te rinovimi i Gattusos apo vera e trazuar e Koulibaly.

“Ekziston një harmoni e shkëlqyeshme me Rino, kështu që ai sigurisht do të qëndrojë në Napoli, do të shohim në cilat mënyra dhe kohë. Po flasim për rinovimin. Nuk kemi asnjë ide për afatin e fundit, ekziston vullneti i të dyve për të vazhduar, siç kemi bërë gjithmonë”.

“Qëndrimi i Koulibaly? Ishte më e vështirë në seancat e tjera të tregut se sa te kjo… Kjo merkato nuk ishte shumë e pasur dhe si pasojë djali e kuptoi. Me një kontratë tre vjeçare ai mbeti i lumtur, pa ndonjë problem apo vështirësi, ai është shumë i lumtur këtu”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments