No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Përçahet Barça, Messi dhe gjashtë të tjerë dalin kundër

Përçahet Barça, Messi dhe gjashtë të tjerë dalin kundër

Gerard Pique ka rënë dakord për përgjysmimin e rrogës. Kriza ekonomike e shkaktuar nga Covid ka vënë në vështirësi edhe Barcelona-n dhe mbrojtësi katalanas, që sapo ka rinovuar kontratën, ka pranuar uljen me 50% të rrogës.

Sipas Sport, ka qenë pikërisht lojtari që ka kërkuar të mësojë se në ç’mënyrë mund ta ndihmonte klubin dhe nuk është tërhequr mbrapa kur i është bërë propozimi. Kanë pranuar shkurtimin e rrogës edhe Lenglet, Ter Stegen dhe De Jong, që kanë rënë dakord për një ulje të pagës me 30%.

Megjithatë, sipas Mundo Deportivo, ka edhe nga ata që kanë refuzuar. Janë shtatë lojtarët që duket se kanë thënë jo dhe e përditshmja katalanase ka publikuar emrat.

Bëhet fjalë për Messi, Busquets, Sergi Roberto, Jordi Alba, Coutinho, Griezmann dhe Dembele.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ja kush do ta gjykojë derbin e madh, Drita-Prishtina

Derbi i madh i këtij edicioni ndërmjet Dritës dhe Prishtinës, i cili mund ta vendosë fatin e kampionit iu ka besuar Gramos Shalës.

Ceferin: Perez do president kukull, Barçës nuk i vë faj! Ju tregoj si më kërkuan falje

Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-s, është rikthyer të flasë për European Super League dhe numri një i futbollit europian zbulon se disa...

Asisti spektakolar i Di Maria: Më lehtë e bëjë këtë, sesa të godas me këmbën e djathtë (VIDEO)

Anësori i Kombëtares së Argjentinës, Angel Di Maria mbrëmë dhuroi asistin e vitit. Paris Saint-Germain u kualifikua në gjysmëfinale...

Benzema në super formë, barazon rekordin e legjendës Raul

Karim Benzema ishte lojtari më i dalluar në fitoren e Real Madrid me rezultat 3-0 ndaj Cadizit, duke shënuar dy gola.

Recent Comments