No menu items!
Ballina KRYESORE Milan nuk ndalet as në Skoci, fitojnë edhe Tottenham e Leicester

Milan nuk ndalet as në Skoci, fitojnë edhe Tottenham e Leicester

Milani nuk ndalet as në Skoci. Kuqezinjtë e Stefano Piolit fituan 1-3 me Celtic, falë golave të Rade Krunic dhe Brahim Diaz në pjesën e parë dhe rrjetës së Jens Hauge. Norvegjezi debutoi në Europë me ekipin e ri në minutën e 79-të dhe dërgoi topin në rrjetë në minutat shtesë të takimit.

Ekipi italian vazhdon të shfaqet i pathyeshëm dhe sonte siguroi tre pikët e para në grupet e Europa League. Një ecuri fantastike e Milanit, që nuk humbet në të gjithë kompeticionet prej muajit mars. Sot është vendosur një tjetër rekord.

Kjo ishte ndeshja e dhjetë radhazi në të gjitha kompeticionet që kuqezinjtë shënojnë minimalisht dy gola, diçka që nuk ndodhte prej vitit të largët 1964. Feston edhe Tottenhami i Jose Mourinhos, që nuk hasi probleme në shtëpi ndaj austriakëve të LASK Linz.

3-0 fituan Spurs falë golave të brazilianit Lucas Moura dhe koreanit Son, teksa në mes të tyre erdhi edhe autogoli i Andres Andrade. Triumfe edhe për Leicester City (3-0 ndaj Zorya Luhansk), ndërsa Villareal-Sivasspor u mbyll me rezultatin e çuditshëm 5-3.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments