No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kulusevski zbulon sekretin: Ja çfarë duhet të bësh për të pasur sukses...

Kulusevski zbulon sekretin: Ja çfarë duhet të bësh për të pasur sukses tek Juventus

Dejan Kulusevski mund të thuhet se ka qenë vendimtar për Juventus-in në Kiev. Nga një e majtë e tij në limitet e zonës së rrepstësisë ka ardhur goli i avantazhit 1-0 të shënuar nga Morata, autor edhe i golit të dytë.

Mesfushori 20-vjeçar ka folur për muajt e tij të parë si futbollist i bardhezinjve dhe për marrëdhënien me trajnerin e ri në një intervistë të dhënë për Sky Sport:

“Mister Pirlo është perfekt sepse të jep besim: e di se mund të luash po bëre mirë në stërvitje. Trajneri dhe stafi më ndihmojnë shumë, në fushë dhe jashtë saj. Kur bëj një gabim, ma thonë menjëherë në mënyrë që të mos e përsëris”.

“Sekreti? Te një klub i madh si Juventus-i nuk është mosha që bën diferencën, por ajo që tregon gjatë stërvitjes. Këtu nuk bëjnë diferencime në bazë të moshës ose të diçkaje tjetër, nuk ka rëndësi sa vjeç je apo diçka tjetër. Nëse njëri e meriton të luajë, luan”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments