No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kosova pëson rënie në renditjen e FIFA-s

Kosova pëson rënie në renditjen e FIFA-s

Humbjet nga Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia, i kanë kushtuar Kombëtares së Kosovës me rënie në renditjen më të re të FIFA-s, të publikuar sot.

Dardanët kanë rënë për një pozitë, duke u renditur tani në vendin e 117-të në botë.

Kosova ka 1158 pikë, nga 1167 sa kishte për muajin shtator.

Rënie ka pësuar edhe Shqipëria.

Kuqezinjtë kanë humbur tri pozita dhe tani ndodhen në vendin e 69-të me 1345 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments