No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Flick: Sa bukur kur fiton duke dominuar, më gëzoi mbrojtja

Flick: Sa bukur kur fiton duke dominuar, më gëzoi mbrojtja

Bayern Munchen konfirmoi mbrëmjen e kaluar se mbetet ekipi për t’u mundur në Champions League. Kampionët në fuqi fituan lehtësisht 4-0 kundër Atletico Madrid, një kundërshtar shumë i fortë. Hans-Dieter Flick ka mbetur shumë i kënaqur me lojën e djemve të tij.

Sidomos me punën e bërë në mbrojtje, repart që ka treguar dobësi në sfidat e fundit. Në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, trajneri i skuadrës bavareze ndalet edhe Kingsley Coman, autori i një dygolëshi dhe një asisti.

Vendosëm ta bazonim lojën tonë në aspektin fizik, një pikë e fortë e Atleticos. Ishte e rëndësishme të tregonim se jemi të fortë edhe në këtë aspekt. Zhvilluam një futboll fantastik, e merituam fitoren dhe e nisëm fazën e grupeve në mënyrë të shkëlqyer.

Donim ta fitonim këtë ndeshje me çdo kusht dhe ia dolëm duke dominuar një kundërshtar të fortë si Atletico. Më shumë se për katër golat e shënuar, jam i lumtur me paraqitjen tonë në mbrojtje, repart ku nuk është se kemi bërë shumë mirë kohët e fundit.

Coman? Kingsley luajti shumë mirë, është shumë e rëndësishme për të shënojë gola dhe dhurojë asiste. Ka cilësi të mëdha, do të vazhdojë me paraqitje të tilla edhe në kampionat. Sigurisht që Champions është një kompeticion i veçantë për lojtarët“, deklaron Flick.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments