No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR EUROPA LEAGUE: Young-Boys Roma, formacionet zyrtare! Shqiptari Kumbulla luan në krah

EUROPA LEAGUE: Young-Boys Roma, formacionet zyrtare! Shqiptari Kumbulla luan në krah

Fillon aventura e Romës në Europa League. Në orën 18.55 djemtë e Paulo Fonseca do të vizitojnë Young Boys për ndeshjen e parë të Grupit A.

Borja Mayoral debuton në Europë në qendër të sulmit i mbështetur nga Pedro dhe Carles Perez.

Në mbrojtje para hapësirës së Pau Lopez janë Juan Jesus, Fazio dhe Karsdorp ndërsa në mesfushë Cristante do të bashkohet me Villar.

Në korsitë anësore, Bruno Peres do të veprojë në të djathtë dhe Kumbulla në të majtë.

Young Boys (3-4-3): Von Ballmoos; Burgy, Lustenberger, Zesiger; Hefti, Sierro, Rieder, Maceiras; Fassnacht, Nsame, Ngamaleu. Trajner: Gerardo Seoane

Roma (3-4-2-1): Pau Lopez; Juan Jesus, Fazio, Karsdorp; Bruno Peres, Cristante, Villar, Kumbulla; Pedro, Carles Perez; Borja Mayoral. Trajner: Paulo Fonseca.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Flamurtari triumfon ndaj Dardanës!

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të xhiros së 23-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, me ç’rast janë shënuar...

Munishi pas humbjes nga Llapi: Duhet ta pranojmë nuk luajtëm mirë

Llapi ka marrë një fitore të madhe ndaj Gjilanit sot në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:0, për ta bërë vazhdimin...

Batatina “thumbon” Gjilanin: “Ndërresat vija vija, kur dojmë vijmë ju mujm te shpija”

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i lumtur me fitoren e sotme të skuadrës së tij ndaj Gjilanit. Madje, ai...

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Recent Comments