No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR EUROPA LEAGUE: Kumbulla hero! I jep Romës 3 pikët e para (VIDEO)

EUROPA LEAGUE: Kumbulla hero! I jep Romës 3 pikët e para (VIDEO)

Roma merr fitoren e parë në Europa League dhe e bën falë Marash Kumbullës. Mbrojtësi kuqezi ishte vendimtar me rrjetën e tij nën rrebeshin zvicerian.

Përmbysja – Vendasit realizuan në pjesën e parë me penalltinë e Nsame (pas faullit të Cristante). Ekipi verdhekuq e pati të vështirë të reagonte dhe e bëri në pjesën e dytë.

Brenda pak minutash përmbysi Young Boys në Zvicër me anë të dy futbollistëve Peres dhe shqiptarin Kumbulla, që gjen rrjetën e parë verdhekuqe.

Ndryshimi erdhi me aktivizimin e Dzeko, që i sapo hyrë peshkoi në koridor Bruno Peres i cili djeg me shpejtësi Maceiras dhe tejkalon topin mbi Von Ballmoos me një prekje precize.

Roma përmbysi rezultatin dhe mori epërsinë pak çaste më vonë, kur Mkhitaran dhuroi një kros të bukur nga korsia e djathtë për Kumbulla të pozicionuar në shtyllën e largët.

Futbollisti shqiptar goditi me kokë dhe realizoi golin e tij të parë në Evropë por edhe të parin me ekipin verdhekuq.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments