No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Episodi i rëndë, Griezmann del në mbrojtje të shokut të skuadrës

Episodi i rëndë, Griezmann del në mbrojtje të shokut të skuadrës

Episod i rëndë racizmi kundër talentit të Barcelona-s, Ansu Fati.

Por këtë herë sulmi ka ardhur nga shtypi spanjoll dhe më saktësisht nga një artikull i publikuar nga ABC. Një episod ky që është ndëshkuar nga Antoine Griezmann, që ka dashur të mbrojë publikisht shokun e skuadrës me një mesazh të publikuar në rrjetet sociale.

Faji është i fjalëve të zgjedhura për të shkruar artikullin ku flitej për aftësitë atletike të Ansu Fati pas paraqitjes së mirë në Champions League të martën në mbrëmje.

“Ansu duket një shitës ambulant zezak kur vrapon”.

Fjalë që janë konsideruar fyese nga ana e Griezmann që ka dënuar artikullin e ABC, duke shkruar:

“Ansu është një djalosh i jashtëzakonshëm që meriton respekt si çdo qenie njerëzore. Jo racizmit dhe jo mungesës së edukatës”, ka qenë mesazhi i francezit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Recent Comments