No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sot Ballkani-Drita, ndeshje që nuk bënë të humbet!

Sot Ballkani-Drita, ndeshje që nuk bënë të humbet!

Ballkani dhe Drita zhvillojnë sot një prej ndeshjeve më spektakolare të këtij edicioni në Suharekë.

Dy pretendentët kryesorë për titull ballafaqohen me njëri-tjetrin për herë të parë këtë edicion, në ndeshjen që është jo vetëm kryesorja e xhiros së shtatë, por mbase më e rëndësishmja e këtij fillim-kampionati.

Ky takim iu është besuar Genc Nuzës, i cili do të asistohet nga Fatlum Berisha, Besnik Morina e Visar Kastrati.

Përpos kësaj ndeshje, sot luhen edhe dy takime tjera shumë interesante.

Në Drenas ballafaqohen dy prej rivalëve për kreun e tabelës, Feronikeli dhe Prishtina.

Në anën tjetër, Gjilani është nikoqir i Trepcës ’89.

Tri ndeshjet fillojnë prej orës 14:00.

SUPERLIGA – SOT

14:00 Ballkani – Drita
Gjyqtarë: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Besnik Morina, Visar Kastrati.

14:00 Feronikeli – Prishtina
Gjyqtarë: Tefik Maloku, Edmond Zeqiri, Benon Këpuska, Mervan Bejtullahu.

14:00 Gjilani – Trepça ’89 
Gjyqtarë: Alban Shala, Granit Hyseni, Elvis Bicaj, Bardh Ajeti. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments