No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ramadani: Fitorja rrit vetëbesimin tonë

Ramadani: Fitorja rrit vetëbesimin tonë

Prishtina arriti fitore në minutat e fundit përballë Feronikelit.

Kryeqytetasit dolën me pikë të plota nga “Rexhep Rexhepi” falë një penaltie të konvertuar në gol nga Endrit Krasniqi në minutën e 85-të.

Trajneri, Zekirija Ramadani pati disa fjalë për faqen zyrtare të klubit pas ndeshjes.

“Ishte derbi, si para dhe gjatë ndeshjes. Dy ekipet dhanë maksimumin. I uroj futbollistët për fitoren e cila gjithsesi ishte shumë e mundimshme, mirëpo tre pikë shumë të rëndësishme për rritjen e vetëbesimit në ekip dhe për ta vërtetuar që ato dy javë që i patëm pauzë, kemi punuar dhe kemi përmirësuar shumëgjë. Secili nga futbollistët sot dha maksimumin dhe tani me këmbë në tokë të marrim ndeshjen e radhës në fundjavë (Gjilanin)” – tha Ramadani për faqen zyrtare të klubit, përcjellë Gazeta Olle.

Prishtina aktualisht ndodhet në pozitën e dytë në tabelë, teksa ka edhe një ndeshje më pak të luajtur.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments