No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mourinho: Harrojeni Bale e dikurshëm, sot është një futbollist ndryshe

Mourinho: Harrojeni Bale e dikurshëm, sot është një futbollist ndryshe

Goglat e Europa League e vendosën Tottenham në grupin J me ekipe si LASK Linz, Antwerp dhe Ludogorets. Ekipi i Jose Mourinhos luan sfidën e parë nesër në shtëpi ndaj austriakëve të LASK (21:00), teksa trajneri portugez është ndalur te Gareth Bale në konferencën për shtypin.

Asnjë lojtar nuk qëndron i njëjtë në një hark kaq të gjatë kohor. Kanë kaluar 7 vite prej kohës që Bale u largua nga Tottenham, jo shtatë muaj. I ndodh të gjithë futbollistëve. Në shtatë vite lojtarët ndryshojnë, dhe nuk ka lidhje nëse për mirë apo për keq.

Po flas thjesht për një ndryshim fiziologjik, një evolucion i mundshëm i cilësive ose stilit të lojës. Në disa raste edhe në rolin dhe pozicionin në fushë. Ky Gareth nuk ka lidhje me atë që ishte në të kaluarën, sot është një lojtar totalisht i ndryshëm“, deklaron Mourinho.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments