No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR CR7 dhe të tjerët: 33 lojtarë aktualisht janë pozitivë me Coronavirus në...

CR7 dhe të tjerët: 33 lojtarë aktualisht janë pozitivë me Coronavirus në Serie A!

Seria A vuan me koronavirus! Skuadrat duhet të bëjnë pa elementët e tyre. Shumica kanë mbi 2-3 raste, të tjerë asnjë. Interi është goditur gjerësisht.

Mbrojtësi Ashley Young te Inter, Zielinski dhe Elmas për Napolin janë ende pozitive, teksa i fundit që i shtohet listës është Hakimi!

Kështu, mbeten 32 lojtarë të Serie A aktualisht pozitivë për Coronavirus.

Atalanta
Marco Carnesecchi

Krotone
Denis Dragus

Genova
Petar Brlek, Francesco Cassata, Domenico Criscito, Mattia Destro, Lukas Lerager, Darian Males, Davide Zappacosta

Hellas Verona
Antonin Barak, Koray Gunter

Inter
Milan Skriniar, Roberto Gagliardini, Ionut Radu, Ashley Young, Achraf Hakimi

Juventus
Cristiano Ronaldo, Weston McKennie

Milano
Matteo Gabbia

Napoli
Piotr Zielinski, Eljif Elmas

Parma
7 lojtarë (emrat nuk komunikohen nga klubi)

Roma
Amadou Diawara, Riccardo Calafiori

Sassuolo
Jeremy Toljan

Spezia
Riccardo Marchizza, Guido Maggiore

Torino
2 lojtarë (emrat nuk komunikohen nga klubi)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments