No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR 80-vjetori, Pele në formë: Shpresoj që Zoti të më trajtojë njësoj si...

80-vjetori, Pele në formë: Shpresoj që Zoti të më trajtojë njësoj si njerëzit

Pele është një legjendë e gjallë e futbollit brazilian dhe atij botëror. Një ndër lojtarët më të mirë të historisë së lojës më të bukur me top, për shumëkënd më i miri absolut, feston 80-vjetorin e lindjes ditën e premte.

Të shumta do të jenë organizimet në Brazil për këtë përvjetor të krenarisë së tyre të madhe dhe idhullit të çdo gjenerate. Ish-sulmuesi i famshëm ndodhet në formë dhe nuk e kursen batutën në prononcimin e tij për mediat braziliane.

Falënderoj Zotit që bëri të mundur të mbërrija i shëndetshëm në këtë moshë. Jo edhe as shumë inteligjent, por krejtësisht i kthjellët. Shpresoj që kur të ngjitem lart në qiell, Zoti të më pranojë njësoj siç ndodh me njerëzit këtu në tokë“, deklaron “mbreti” Pele.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments