No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shifra të larta të infektuarish me Covid, Polonia ndërton spital në stadiumin...

Shifra të larta të infektuarish me Covid, Polonia ndërton spital në stadiumin e futbollit

Në të gjithë botën është shënuar një rritje e dukshme e numrit të rasteve të reja me Covid. Polonia është një ndër vendet që për shkak të numrit të lartë të rasteve të reja me Covid duket se po planifikon ndërtimin e një spitali fushor në një stadium futbolli në kryeqytetin, Varshavë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se punimet në stadiumin “PGE Narodowy” filluan të shtunën. Ministri i Shëndetësisë, Adam Niedzielski tha se spitali fushor do të kishte një kapacitet prej 500 shtretërish. Objekte të tjera të përkohshme po ndërtohen diku tjetër.

Njoftimi erdhi ndërsa numri i rasteve ditore në shtetin polak arriti një rekord të lartë të shtunën, me 9,622 infeksione.

FILE – This Friday, May 18, 2012 file photo aerial view, made from a hot air balloon, shows the new National Stadium, ready for the Euro 2012 football games, in Warsaw, Poland. The stadium is located in one of Warsaw’s most popular neighborhoods: Saska Kepa, an enclave of towering trees and homes built in the modernist style of the 1920s and 1930s. (AP Photo/Czarek Sokolowski, File)
Ndërkohë në Poloni nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar pozitiv me Covid 180 mijë raste të reja mes të cilëve 3 614 persona kanë humbur jetën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments